خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کارمندان دولتی و مردم عام از نمايندگى نوى کابلبانک در پکتيکا شکايت ميکنند

کارمندان دولتی و مردم عام از نمايندگى نوى کابلبانک در پکتيکا شکايت ميکنند

Nov 26, 2017 - 13:20

شرنه (پژواک، ٥ قوس ٩٦): مامورين دولتى و مردم عام در ولايت پکتيکا، بر نمايندگى کابلبانک انتقاد مى کنند که معاشات حواله شدۀ شان را به علت مشکلات مختلف، به وقت معين پرداخته نمى تواند.

در ولايت پکتيکا، از صبح تا چهار عصر علاوه بر افراد ملکى، سربازان اردوى ملى و پوليس نيز در مقابل دروازۀ نوى کابلبانک  ايستاد مى شوند تا معاشات حواله شدۀ خود را بگيرند؛ اما عصر روز با دستان خالى پس ميروند.

سميع الله( نام مستعار) سرباز اردوى ملى از جمع افراد ياد شده، امروز(٥قوس) به آژانس خبرى پژواک گفت که با گذشت پنج روز، نتوانسته است که معاش خود را بگيرد.

او افزود: "در ولسوالى برمل وظيفه دارم، راه نيز نا امن است، با سپرى کردن مشکلات زياد آمدم و مى خواهم که معاش خود را گرفته و به خانه ببرم؛ اما پنج روز ميشود که پول خود را نگرفتم."

کتواز، يکى از پوليس مقابل کابلبانک نيز به پژواک گفت که با گذشت چند روز، نتوانسته که معاش خود را به دست آورد.

او افزود: "ازدحام زیاد است، ترس از انفجار احتمالى نيز وجود دارد؛ اما آنها نمى توانند که معاشات را به موقع بپردازند."

عصمت الله يکى از معلولين به پژواک گفت: "از ولسوالى آمدم، سه روز ميشود که بانک پول مرا نمى دهد، در هوتل بودم؛ اگر اکنون پول مرا بدهد، فقط از قرض هوتل خلاص ميشوم."

شمارى از افراد ديگر نيز گفته اند که مسوولين بانک، به آنها گفته اند که به علت مشکلات تخنيکى نمى توانند پول حواله شده را به آنها به موقع و به زودى بپردازند.

پيرمحمد مسوول نوى کابلبانک  پکتيکا، در واکنش به اين اظهارات به پژواک گفت که مشکلات ياد شده، موقتى است و به زودى حل خواهد شد.

او گفت: "در کابلبانک، در سطح زون يک مشکل تخنيکى به ميان آمده و تلاش ها براى حل آن جريان دارد."

از سويى هم در خبرنامه اى که از دفتر مطبوعاتى ولايت پکتيا به نشر رسيده، آمده است که مذاکرات در بخش معاشات مامورين دولتى، با عزيزى بانک جريان دارد؛ تا به اين مشکل رسيدگى شود.

قابل ذکر است که کابلبانک، چند سال قبل با بحران مواجه شد، که بعداً اين بانک در چوکات دولتى داخل و زير نام نوى کابلبانک  به فعاليت آغاز کرد.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement