خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در سال روان تنها در افغانستان و پاکستان واقعات مثبت پوليو به ثبت رسيده است"

"در سال روان تنها در افغانستان و پاکستان واقعات مثبت پوليو به ثبت رسيده است"

Nov 13, 2017 - 18:52

کابل (پژواک، ٢٢ عقرب ٩٦): ادارۀ يونيسف ملل متحد ميگويد که واقعات مثبت پوليو، در سال جارى به سطح جهان در کشورهاى افغانستان و پاکستان، ثبت شده است.

اين اظهارات در خبرنامه ای که امروز از سوى يونيسف به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است.

جين گاف مسوول منطقوى آسيايى جنوبى يونيسف براى افغانستان و پاکستان، گفته است که شهرک سپين بولدک افغانستان که در سرحد جنوبى با پاکستان قرار دارد، براى از بين بردن پوليو، نقطۀ مرکزى تلاشهاى جهانيان ميباشد.

وى افزوده است که در سال جارى، واقعات ويروس وحشى پوليو، تنها در افغانستان و پاکستان ثبت شده و اين ويروس، بالاى مردم هيچ رحم نمى کند.

منبع گفته است که ١٤ واقعۀ مثبت ويروس پوليو، تا نوامبر سال جارى در سراسر جهان به ثبت رسيده، که از اين جمله نه واقعۀ آن در افغانستان و متباقى پنج واقعۀ آن در پاکستان ثبت شده، که در تاريخ پوليو کمترين آمار را نشان ميدهد.

جين گاف گفت که نهمين قضيۀ سال در افغانستان از يک طفل سه ساله ميباشد و در شرق افغانستان تاييد شده، که اين مناطق در نزديکى خط فرضى ديورند موقعيت دارد و اين ويروس به انتشار ارتباط دارد، که در اوايل سال جارى در شهر پشاور آن سوى خط ديورند به وقوع پيوسته بود.

موصوف افزود: "حقيقت اين است که پوليو، بدون موجوديت هماهنگى ميان تيمهاى افغانستان و پاکستان از بين برده نمى شود و همچنان در مناطقى مثل سپين بولدک نيز به هماهنگى تيمهاى هر دو کشور ضرورت است."

يونيسف گفته است که از ماه جنورى سال جارى بدينسو، بيش از ٤٤٠٠٠ طفل افغان که سن شان از ده سال کمتر بودند، در ١٩ مرکز واکسيناسيون که در سرحد با کشور ايران و پاکستان قرار دارد، واکسين شده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement